01 Cze 2017
Drugie życie sukni ślubnej
Podczas wyboru tej jedynej sukni każda przyszła Panna Młoda nie zastanawia się o praktycznej stronie tego zakupu. Suknia ma być wyjątkowa, niepowtarzalna, ta jedyna!
Zatem, co zrobić z suknią po ślubie? Przecież szkoda wyrzucić. Może oddać ? Zostawić? Sprzedać lub przerobić? Nasuwa się mnóstwo pomysłów, jednak zależy to tylko od Ciebie!
Przeróbka sukni – Nie należy do najprostszych, jednak każdą suknię ślubną można przerobić tak, aby straciła ślubny charakter poprzez usunięcie upiększających elementów lub jej skróceniu, czy ufarbowaniu. Wszystko w rękach dobrej krawcowej, po przeróbkach cieszmy się olśniewającą sukienką wieczorową, na pewno przyda się na wiele okazji.
Sprzedaż – ważne jest podjęcie szybkiej decyzji. Trzeba brać pod uwagę, że suknie ślubne szybko żółkną i stają się szare, a na rynek wtórny wchodzą wciąż nowsze modele, stąd im szybciej suknię przeznaczymy do sprzedaży, tym zwiększymy jej szanse na znalezienie nowej szczęśliwej nabywczyni. Można liczyć na odzyskanie 30% pierwotnej wartości sukni, pod warunkiem, że są to suknie markowe od znanych projektantów.
Zachowanie sukni na pamiątkę – dla córki ? dla wnuczki ? ciekawe, jak zareagują na taki podarunek. Jeśli nie zdecydujemy się na sprzedaż sukni, warto wiedzieć, że za 20 lat wartość rynkowa sukni może wzrosnąć, a także być określana mianem “retro”. Może również zyskać zainteresowanie nowej grupy docelowej: miłośniczek, czy kolekcjonerów modowych.
Coraz większe zainteresowanie zdobywa możliwość przekazywania sukni na cele charytatywne, dzięki czemu suknia znajduje nową właścicielkę przy jednoczesnym wsparciu szczytnego celu.
Wszystko w waszych rękach, cokolwiek postanowicie trzymamy za Was kciuki!